Op het station van Auvernaux bevinden passagiers die net de trein van 21.00 uur hebben gemist zich in een wachtkamer. Het volgende vertrek is gepland voor twee uur later. Het gesprek begint en leidt al snel tot de acties van de maniakale moordenaar die welig tiert in de stad en die jonge meisjes aanvalt. Hij heeft al verschillende misdaden gepleegd en lijkt merkwaardig genoeg van elk slachtoffer een schoen achter te houden. Rondom het station zijn de gendarmes bezig, want de moordenaar is in de buurt gezien. Een journalist, die ter plaatse is, onderzoekt en verdenkt iedereen, inclusief de stationschef en de medewerker van de kluis. Door doorzettingsvermogen trekt hij de strop rond de dader aan...
Een charmante weduwe wil een laatste wens vervullen en rijdt mee met een gepensioneerde man. De reis brengt momenten van rouw, maar ook muziek en nieuwe herinneringen.
Een bekroond scenario en een opgemerkt regiedebuut van voormalig rockjournalist Marc Didden, onderscheiden met de prijs voor het beste debuut op het festival van San Sebastian. Brussels by Night werd door de generatie van tachtig onthaald als de eerste stadsfilm, een film die zijn inspiratie put uit een contemporaine tijdsgeest en niet in de klassiekers van de Vlaamse literatuur. Didden volgt de moordenaar Max op zijn nachtelijke zwerftocht door Brussel. Hij ontmoet drie personages, die zich aandienen als klankbord voor zijn gevoelens van ontreddering: een oude werkmakker, het barmeisje Alice en de Marokkaanse trambestuurder Abdel. De ontmoetingen leiden tot een desastreuze finale aan het hellend vlak van Ronquières.
Een jongeman wordt door een klein dorp tot dominee gekozen. Als onderdeel van zijn taken moet hij trouwen met de weduwe van de predikant vóór hem. Dit levert twee problemen op: ten eerste is de weduwe oud genoeg om zijn grootmoeder te zijn, en ten tweede is hij al verloofd met een andere vrouw.
Een getrouwd stel, Britt (Sofie Gråbøl) en Claes (Mikael Birkkjær), verliest hun tienerdochter tijdens een verkeersongeval en ondervindt ernstige problemen met het verwerken van dit verlies. Haast verlamd van verdriet lijdt hun relatie en eigen leven hier ernstig onder. Hun vrienden, Niels (Søren Pilmark) en Vivi (Lena Endre), proberen het stel te helpen maar zij kunnen het verlies niet verminderen.
Twee vreemden, beiden teleurgesteld in hun leven, beginnen aan een nacht vol drank en discussie terwijl ze van de ene bar naar de andere in Barcelona trekken.
Terwijl de Franse koloniale overheersing in Vietnam op gewelddadige wijze ten einde komt, maakt een 12-jarige jongen een verraderlijke reis op zoek naar zijn vervreemde vader.
Wanneer een bonte theatergroep een stuk over liefde opvoert, bereikt het drama nieuwe hoogten wanneer opvattingen over seksualiteit en kaste met elkaar in botsing komen.