Er is 3 jaar voorbij gegaan nadat Elling naar de stad is verhuisd met Kjell Bjarne, zijn kamergenoot van de kliniek in Brøynes. Elling woont nu in zijn eigen appartement. Kjell Bjarne is een verdieping omhoog verhuisd en woont samen met Reidun en haar dochtertje Mojo. Elling voelt zich een buitenstaander en isoleert zichzelf steeds meer. Hij observeert de mensen met grote verbazing en vraagt zich af hoe iedereen zich zo goed kan aanpassen.
Bij zonsopgang wandelt Kelsey Akioka de lava velden van Kalapana op met een camera in de hand en 80 lbs aan uitrusting op zijn rug. We observeren zijn methodische fotografieproces te midden van een van de mooiste en meest chaotische gebeurtenissen van de natuur. In de schaduw van een pop-uptent verkoopt hij deze foto's op een kleine geïmproviseerde marktplaats aan apathische toeristen. Aan het eind van de dag keert Kelsey uitgeput en uitgeput terug naar huis, naar zijn zoon en bejaarde vader. Wanneer hij erachter komt dat zijn vriend zijn passie opoffert en uit huis gaat om een beter leven voor zijn gezin na te streven, begint Kelsey zijn eigen keuzes in twijfel te trekken. Terwijl zijn frustraties overlopen in zijn gezinsleven, moet Kelsey de onrust onder ogen zien die in hem oplaait.
Wanneer een stel pasgetrouwde muzikanten tijdens hun huwelijksreis op het eiland vast komt te zitten in een storm, worden ze geconfronteerd met moeilijke waarheden die hun huwelijk kapot kunnen maken.
Remco is 12 jaar. Hij is een getalenteerd en fanatiek voetballertje met maar één droom: te mogen spelen in het Nederlands Elftal. Zelfs de tekst van het Wilhelmus kent hij al uit zijn hoofd. Zijn vader Erik is minstens net zo fanatiek in het coachen van Remco. Hij weet altijd alles beter en heeft altijd overal commentaar op. Remco's moeder Sylvia is altijd lief en zorgt ervoor dat haar 'mannen' en dochtertje Suzan niks te kort komen. Als zijn vader plotseling sterft, stort Remco's wereld in. Hij heeft zelfs geen zin meer om te voetballen. Zijn Surinaamse voetbalvriendje Winston vraagt zijn oma om hulp. Zij weet namelijk een manier om in contact te komen met Remco's overleden vader. Dan raakt Remco geblesseerd. Van de dokter mag hij nooit meer voetballen, omdat zijn enkelbanden heel erg zijn opgerekt. Samen met zijn vriendinnetje Anneke verzint hij een plannetje om toch mee te doen aan de selectiewedstrijd. Zal het hem lukken zijn droom te verwezenlijken ?
Rahims oudere broer Mokhi weigert hem mee te nemen naar het grote bouzkachi-spel in Kabul. Rahim besluit er alleen heen te gaan. Geleid door de engel des doods, Azrael, volgt Rahim een moeilijk pad naar Kabul.
Een seriemoordenaar stuurt compromitterende foto's naar zijn slachtoffers voor hij ze doodt. En de veelbelovende jonge actrice Sonia heeft er net één ontvangen.
Een verveelde 14-jarige telt de dagen tot een zonsverduistering af. Hij raakt bevriend met een jonge nieuwkomer in het plaatsje die hem betrekt bij een riskant plan.