Contact

Contact (1997)

Als wij het alleen zijn, lijkt het een vreselijke verspilling van ruimte.

  • Genre: Drama, Sciencefiction, Mysterie
  • Release Datum: 1997-07-11
  • Beoordeling: 7.4/10 van 4,323 stemmen
  • Lengte: 2uur 30min
  • Taal: English
  • Productie: South Side Amusement Company
  • Productie Land: United States of America
  • Regisseur: Robert Zemeckis
star 7.4/10
Van 4,323 Stemmen

Plot

De astronome Ellie Arroway vindt na jaren zoeken eindelijk een radioboodschap van een buitenaardse beschaving. De boodschap bevat gedetailleerde instructies voor het maken van een mysterieuze machine. Onder groot protest van diverse religieuze groeperingen wordt het apparaat gebouwd. De vraag is nu wie er plaats zal mogen nemen in het apparaat, dat vermoedelijk een ruimteschip is.

Kan ik Contact kijken op Netflix in Nederland?


Nee, helaas is Contact nog niet beschikbaar op Netflix in Nederland.

Contact Trailer

  • Jodie Foster

    als Ellie Arroway
  • Matthew McConaughey

    als Palmer Joss
  • James Woods

    als Michael Kitz
  • John Hurt

    als S. R. Hadden
  • Tom Skerritt

    als David Drumlin
  • William Fichtner

    als Kent
  • David Morse

    als Ted Arroway
  • Angela Bassett

    als Rachel Constantine
  • Geoffrey Blake

    als Fisher
  • Max Martini

    als Willie
  • Rob Lowe

    als Richard Rank
  • Jake Busey

    als Joseph
  • Tucker Smallwood

    als Mission Director
  • Jena Malone

    als Young Ellie
  • Sami Chester

    als Vernon
  • Timothy McNeil

    als Davio
  • Laura Elena Surillo

    als Cantina Woman
  • Henry Strozier

    als Minister
  • Larry King

    als Larry King
  • Thomas Garner

    als Ian Broderick
  • Conroy Chino

    als KOB-TV Reporter
  • Dan Gifford

    als Jeremy Roth
  • Vance Valencia

    als Senator Valencia
  • Donna Kelley

    als Donna Kelley
  • Leon Harris

    als Leon Harris
  • Claire Shipman

    als Claire Shipman
  • Behrooz Afrakhan

    als Middle Eastern Anchor
  • Saemi Nakamura

    als Japanese Anchor
  • Maria Celeste Arraras

    als Latina Anchor
  • Tabitha Soren

    als Tabitha Soren
  • Geraldo Rivera

    als Geraldo Rivera
  • Ian Whitcomb

    als British Anchor
  • Jay Leno

    als Jay Leno
  • Natalie Allen

    als Natalie Allen
  • Robert D. Novak

    als Robert D. Novak
  • Geraldine A. Ferraro

    als Geraldine A. Ferraro
  • Ann Druyan

    als Ann Druyan
  • Kathleen Kennedy

    als Kathleen Kennedy
  • Michael Albala

    als Decryption Hacker
  • Ned Netterville

    als Decryption Expert
  • Leo Lee

    als Major Domo
  • William Jordan

    als Chairman of Joint Chiefs
  • David St. James

    als Joint Chief
  • Jill Dougherty

    als Jill Dougherty
  • Haynes Brooke

    als Drumlin Aide
  • John Holliman

    als John Holliman
  • Bobbie Battista

    als Bobbie Battista
  • Dee Dee Myers

    als Dee Dee Myers
  • Bryant Gumbel

    als Bryant Gumbel
  • Linden Soles

    als Linden Soles
  • Steven Ford

    als Major Russell
  • Alexander Zemeckis

    als Major Russell's Son
  • Janie Peterson

    als Major Russell's Daughter
  • Philippe Bergeron

    als French Committee Member
  • Jennifer Balgobin

    als Dr. Patel
  • Anthony Hamilton

    als British Committee Member
  • Rebecca T. Beucler

    als NASA Public Relations
  • Marc Macaulay

    als NASA Technician
  • Pamela Wilsey

    als Voice of NASA (voice)
  • Jeffery Thomas Johnson

    als Mechanical
  • Yuji Okumoto

    als Electrical
  • Gerry Griffin

    als Dynamics
  • Brian Alston

    als Communications
  • Rob Elk

    als Pad Leader
  • Mark Thomason

    als Security
  • José Rey

    als Controller #8
  • Todd Patrick Breaugh

    als New VLA Technician
  • Alex Veadov

    als Russian Cosmonaut
  • Alice Kushida

    als Scientist
  • Robin Gammell

    als Project Official
  • Richardson Morse

    als Mission Doctor
  • Seiji Okamura

    als Japanese Ensign
  • Bernard Shaw

    als Bernard Shaw
  • Mak Takano

    als Japanese Tech #1
  • Hiroshi Tom Tanaka

    als Japanese Tech #2
  • Catherine Dao

    als Life Support
  • Kristoffer Ryan Winters

    als Dynamics #2
  • Valorie Armstrong

    als Woman Senator
  • Jim Hild

    als Reporter #5
  • William L. Thomas

    als Reporter #6
  • Diego Montoya

    als School Boy
  • Jonathan Adler

    als White House Official (uncredited)
  • Robert Aguilar Jr.

    als NASA Controller #2 (uncredited)
  • Mark Bailey

    als Four-Star General (uncredited)
  • Matt Bennett

    als Senate Observer (uncredited)
  • Tony Boldi

    als Robert Hand (uncredited)
  • Christopher Boyer

    als Scientist (uncredited)
  • Christine Brady

    als White House Official (uncredited)
  • Ray Buffer

    als Press Reporter (uncredited)
  • Mark Byrne

    als Protester (uncredited)
  • Candice T. Cain

    als Supporter (uncredited)
  • Michael Chaban

    als Hadden Suit (uncredited)
  • Aixa Clemente

    als President's Secretary (uncredited)
  • Bill Clinton

    als Self (archive footage) (uncredited)
  • Derrick Damions

    als Ailing Believer (uncredited)
  • Elaina Erika Davis

    als Philanthropy Bureaucrat (uncredited)
  • Joey Dente

    als Factory Worker (uncredited)
  • Michael Egan

    als IMC Police Officer (uncredited)
  • Jeff Elmore

    als Monk (uncredited)
  • Pamela Fischer

    als Pedestrian (uncredited)
  • Carl Gilliard

    als Controller (uncredited)
  • William B. Kaplan

    als TV Interviewer (uncredited)
  • Boris Lee Krutonog

    als Astronaut (uncredited)
  • Ming Lo

    als Pod Systems Control (uncredited)
  • Sunshine Logroño

    als Puerto Rican Taxi Driver (uncredited)
  • Denise Loveday

    als Press Secretary (uncredited)
  • Neal Matarazzo

    als Kitz's Aide (uncredited)
  • Cassidy McMillan

    als Student Reporter at NASA (uncredited)
  • Bill Miller

    als Reporter (uncredited)
  • Molly Mueller

    als Family Exchange (uncredited)
  • Paul L. Nolan

    als Ellie's Attorney (uncredited)
  • Marisa Petroro

    als Oval Office Secretary (uncredited)
  • Errica Poindexter

    als Police Officer (uncredited)
  • J.A. Preston

    als Senator (uncredited)
  • Frank Principe

    als Ailing Believer (uncredited)
  • Billy Quinn

    als Security Guard (uncredited)
  • Thomas Reid

    als Senate Hearing (uncredited)
  • Leo Rogstad

    als Ailing Believer (uncredited)
  • Russell Sanderlin Sr.

    als Photographer (uncredited)
  • Frank Silva

    als Army Officer (uncredited)
  • John A. Taylor

    als Senate Hearing Attendee (uncredited)
  • Todd Thompson

    als News Reporter (uncredited)
  • Cenk Uygur

    als Reporter (uncredited)
  • Holly Cross Vagley

    als Religious Zealot (uncredited)
  • Eric Alan Wendell

    als Protester (uncredited)
  • Delaney Williams

    als Believer #1 (uncredited)
  • Gregory L. Williams

    als Extra (uncredited)
Camera Don Burgess Director of Photography
Editing Arthur Schmidt Editor
Production Steve Starkey Producer
Writing Carl Sagan Novel
Writing Michael Goldenberg Screenplay
Writing James V. Hart Screenplay
Production Robert Zemeckis Producer
Sound Alan Silvestri Original Music Composer
Directing Robert Zemeckis Director
Production Victoria Burrows Casting
Costume & Make-Up Joanna Johnston Costume Design
Crew Marzette Bonar Special Effects
Costume & Make-Up Margaret E. Elliott Makeup Artist
Art Scott E. Handt Construction Foreman
Art Frank McEldowney Greensman
Art David Manhan Leadman
Crew Jay Redd Sequence Supervisor
Art Michael Taylor Set Decoration
Crew David Jones Sequence Supervisor
Crew Michael Noles Video Assist Operator
Camera Steven J. Winslow Camera Technician
Lighting Rand R. Vargas Rigging Grip
Sound Kenneth Karman Music Editor
Costume & Make-Up Roxanna Floyd Makeup Artist
Art Doug J. Meerdink Assistant Art Director
Art Sally Thornton Assistant Art Director
Sound Randy Thom Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects C. Marie Davis Visual Effects Producer
Crew Kee-Suk 'Ken' Hahn Sequence Supervisor
Visual Effects Stephen Rosenbaum Visual Effects Supervisor
Camera Michael Douglas Middleton Still Photographer
Crew Tim Monich Dialect Coach
Sound Gary Rizzo Sound Re-Recording Mixer
Sound Dennis S. Sands Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Ariel Velasco-Shaw Visual Effects Supervisor
Production Paul Pav Location Manager
Costume & Make-Up Audrey L. Anzures Hairstylist
Art Josh Lusby Set Designer
Costume & Make-Up Betty Brikowski Costume Supervisor
Art Jerrold F. Brooks Construction Foreman
Art Evelyne Barbier Set Designer
Crew Eric Cook Special Effects Coordinator
Visual Effects Joe Matza Visual Effects Supervisor
Camera François Duhamel Still Photographer
Art Kristen Pratt Set Designer
Crew Heather J. Morrison Visual Effects Editor
Crew Bud Davis Stunt Coordinator
Editing Carin-Anne Strohmaier First Assistant Editor
Crew Joel Marrow Transportation Coordinator
Directing Luca Kouimelis Script Supervisor
Costume & Make-Up Carolyn Elias Hairstylist
Sound Douglas Murray Sound Effects Editor
Crew Matt Aitken CG Supervisor
Visual Effects Mark S. Miller Visual Effects Producer
Crew Laurence Treweek Sequence Supervisor
Visual Effects Kenneth Jones Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Taryn Weaver Set Costumer
Art Brad Ricker Assistant Art Director
Art Hap Weaver Greensman
Art Mariko Braswell Set Designer
Production Allen E. Taylor Production Accountant
Art Michael Diersing Construction Coordinator
Sound Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Crew Kosta Saric Visual Effects Editor
Visual Effects Lauren Alexandra Ritchie Visual Effects Supervisor
Sound Randy Thom Sound Designer
Visual Effects Debbie Denise Visual Effects Producer
Crew David Presley Video Assist Operator
Costume & Make-Up Pamela Wise Costume Supervisor
Costume & Make-Up Steve Ellsworth Set Costumer
Art Dean Wolcott Set Designer
Camera Mark O'Kane Steadicam Operator
Production Peggy Pridemore Location Manager
Costume & Make-Up Deborah La Mia Denaver Makeup Artist
Art James F. Claytor Sr. Set Designer
Sound Marian Wilde Sound Effects Editor
Camera Robert LaBonge Camera Operator
Camera Nick Phillips Camera Operator
Costume & Make-Up Kenn Smiley Set Costumer
Editing Jeremiah O'Driscoll First Assistant Editor
Crew Jane E. Russell Unit Publicist
Art Bruce Crone Art Direction
Art Lawrence A. Hubbs Art Direction
Art Easton Michael Smith Set Designer
Crew Michael McGovern Visual Effects Editor
Costume & Make-Up Frances Mathias Hairstylist
Art Beth Bernstein Art Department Coordinator
Crew Sam Richards Sequence Supervisor
Camera Gregory Lundsgaard Steadicam Operator
Costume & Make-Up Patricia Bercsi Set Costumer
Art Ed Verreaux Production Design
Costume & Make-Up Jean-Luc Russier Makeup Artist
Sound Phil Benson Supervising Sound Editor
Sound Steve Boeddeker Sound Effects Editor
Sound Teresa Eckton Sound Effects Editor
Visual Effects Julia Frey Visual Effects Producer
Camera Josh Bleibtreu Camera Operator
Editing R. Orlando Duenas First Assistant Editor
Production Luz Eneida Nuñez Location Manager
Production Joan Bradshaw Executive Producer
Production Carl Sagan Co-Producer
Production Lynda Obst Executive Producer
Production Steven J. Boyd Associate Producer
Production Rick Porras Associate Producer
Costume & Make-Up Kathryn Blondell Key Hair Stylist
Visual Effects Allen Hall Special Effects Supervisor
Writing Carl Sagan Story
Art George Denes Suhayda Conceptual Design
Production Ines Mongil-Echandi Production Office Coordinator
Art Robert E. Denne Standby Painter
Sound William Ross Orchestrator
Visual Effects Jeff Deyoe Mechanical Designer
Art Kathleen Beall Location Scout
Crew Edward J. Ertel Projection
Visual Effects Timothy Wilcox 3D Artist
Crew Randy Cantor Transportation Captain
Production Scot Boland Casting Associate
Production Darcy Fray Production Coordinator
Sound Kent Brown Assistant Sound Editor
Sound William B. Kaplan Production Sound Mixer
Crew Martin A. Kline Visual Effects Art Director
Camera Michael Condro First Assistant Camera
Costume & Make-Up Jessica Fasman Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Keith VanderLaan Prosthetic Makeup Artist
Crew Bill Feightner Technical Supervisor
Lighting Dave Mikutsky Electrician
Sound Earl Sampson Boom Operator
Visual Effects Mark Marcum 24 Frame Playback
Visual Effects Tim Alexander Digital Compositors
Crew Jay Caputo Stunts
Art John B. Josselyn Art Department Assistant
Crew Allen E. Taylor Production Controller
Crew David Diaz Transportation Co-Captain
Production Joan Bradshaw Unit Production Manager
Crew Kevin LaRosa Aerial Coordinator
Camera Steve Smith Key Grip
Crew Thomas C. Mentzer Carpenter
Crew Dan Brizendine Driver
Crew Rob Engle Software Engineer
Lighting David Morton Gaffer
Crew Jeff Johnson Set Medic
Sound Randolph Saucedo Sound Recordist
Editing Bob Putynkowski Color Timer
Crew Wayne Eaton Propmaker
Production Dawn Guinta Production Supervisor
Editing Harry Keramidas Additional Editing
Camera James Conroy Grip
Crew Victor Jimenez Digital Effects Supervisor
Visual Effects Theresa Corrao Visual Effects Coordinator
Production Nannette Rosa Collazo Unit Manager
Crew Michelle Vogler Set Production Assistant
Crew Michael Egan Stand In
Sound Lindakay Brown ADR Editor
Directing Bruce Moriarty First Assistant Director
Production Ann Druyan Co-Producer
Sound Sue Fox Supervising ADR Editor
Directing Steve Starkey Second Unit Director
Writing Ann Druyan Story
Sound Michael Silvers Dialogue Editor
Sound Ewa Sztompke Dialogue Editor
Art Robin L. Miller Property Master
Sound Barbara McBane Dialogue Editor
Art Darryl Henley Storyboard Artist
Camera Clyde Miller Assistant Camera
Production Primrose Fukuchi Location Assistant
Production Kevin Bowe Assistant Accountant
Art Steve Burg Concept Artist
Art Doreen Austria Graphic Designer
Costume & Make-Up Hope Slepak Costumer
Art Nina Saxon Title Designer
Sound Charleen Richards-Steeves ADR Mixer
Sound Cheryl Nardi First Assistant Sound Editor
Crew Charlie Bonilla Special Effects Assistant
Production Nikki Dalmau Casting Coordinator
Directing Cellin Gluck Second Assistant Director
Art Richard Kriegler Conceptual Illustrator
Lighting Steven C. McGee Chief Lighting Technician
Production Nick Booth Production Assistant
Visual Effects Michael L. Fink Senior Visual Effects Supervisor
Editing Jana Lynn Gold Assistant Editor
Production Robert Cable Second Assistant Accountant
Costume & Make-Up Nigel Boyd Key Costumer
Sound Mary Works Assistant Dialogue Editor
Sound Catherine Harper Foley Artist
Editing Mo Henry Negative Cutter
Production Kristin Dehnert Assistant Location Manager
Visual Effects Bart Giovanetti Compositing Supervisor
Camera Frank D. Parrish Second Assistant Camera
Editing John Nicolard Digital Color Timer
Lighting William Cueto Assistant Chief Lighting Technician
Production Carley A. Berkman Production Secretary
Costume & Make-Up Gerardo Rosette Tailor
Camera Jeff 'Moose' Howery Dolly Grip
Art Carl Catanese Set Buyer
Visual Effects Charlie Clavadetscher Matchmove Supervisor
Crew Mark Jan Wlodarkiewicz Temp Sound Editor
Visual Effects Peter Jackson Additional Visual Effects
Visual Effects Kelly Granite Visual Effects Compositor
Crew J.W. Kompare Visual Effects Editor
Crew Craig A. Mumma Digital Effects Producer
Visual Effects Maura Alvarez Rotoscoping Artist
Art Clifton T. Cooper Assistant Property Master
Sound Tony Eckert Foley Mixer
Crew Roland Blancaflor Special Effects Technician
Costume & Make-Up Robin Richesson Costume Illustrator
Visual Effects Mimi Medel Visual Effects Production Manager
Camera Renton-Paul Medcalf Best Boy Grip
Production Judd Nissen Travel Coordinator
Directing Darin Rivetti Second Second Assistant Director
Art Christopher Casey Swing
Production Judith Bouley Additional Casting
Crew Kim Robert Koscki Stunts
Crew Dan Plum Stunts
Crew Lynn Salvatori Stunts
Crew Jill Stokesberry Stunts
Directing Lucille OuYang Second Assistant Director
Costume & Make-Up Janice Alexander Hairstylist
Costume & Make-Up Vivian McAteer Hairstylist
Costume & Make-Up Hallie D'Amore Key Makeup Artist
Costume & Make-Up Barbara Lacy Makeup Artist
Directing Alison C. Rosa Second Second Assistant Director
Sound Gary Rizzo Additional Sound Re-Recording Mixer
Sound Andrew Cowitt Assistant Sound Editor
Sound David Dresher Assistant Sound Editor
Sound Karen Harding Assistant Sound Editor
Sound Stephen Kearney Assistant Sound Editor
Sound Susan Popovic Assistant Sound Editor
Sound Mary Works Assistant Sound Editor
Crew Peggy Names Cableman
Sound Dennie Thorpe Foley Artist
Sound Sara Bolder Foley Editor
Sound Bruce Lacey Foley Editor
Sound Mary Helen Leasman Foley Editor
Sound Tony Sereno Foley Mixer
Visual Effects Ira Toles 24 Frame Playback
Visual Effects Mark Wineman 24 Frame Playback
Lighting Douglas W. Smith Electrician
Camera Ned Martin First Assistant Camera
Camera Tony Rivetti Sr. First Assistant Camera
Camera Michael A. FauntLeRoy Sr. First Assistant Camera
Camera Chad Rivetti Second Assistant Camera
Art Sara Gardner-Gail Set Dresser
Crew John P. Cazin Pyrotechnician
Visual Effects Spencer Knapp 3D Animator
Visual Effects Dylan Robinson 3D Animator
Visual Effects Geoffrey Harvey 3D Animator
Visual Effects Stephen Kennedy Compositing Supervisor
Visual Effects M. Scott McKee Compositing Supervisor
Visual Effects Joel Aron CG Artist
Visual Effects Gregor Lakner CG Artist
Visual Effects Robert Weaver CG Artist
Crew Ron Brinkmann CG Supervisor
Crew Jerome Chen CG Supervisor
Visual Effects John Rauh Digital Compositor
Visual Effects Jeff Doran Digital Compositor
Visual Effects Jean François Fontaine Digital Compositor
Visual Effects David Stump VFX Director of Photography
Visual Effects Gimo Chanphianamvong Rotoscoping Artist
Visual Effects Joanie Karnowski Rotoscoping Artist
Visual Effects Aaron Smith Rotoscoping Artist
Visual Effects Lisa Kahatriya Rotoscoping Artist
Visual Effects Mary Nelson Roto Supervisor
Visual Effects Ken Ralston Senior Visual Effects Supervisor
Crew Dawn Llewellyn Visual Effects Editor
Costume & Make-Up Gary Archer Prosthetics
Crew Kirk A. Holland Transportation Captain
Crew John Wright Craft Service

keyboard_arrow_up