The Da Vinci Code

The Da Vinci Code (2006)


  • Genre: Thriller, Mysterie
  • Release Datum: 2006-05-17
  • Beoordeling: 6.7/10 van 9,076 stemmen
  • Lengte: 2uur 29min
  • Taal: English
  • Productie: Imagine Entertainment
  • Productie Land: United States of America
  • Regisseur: Ron Howard
star 6.7/10
Van 9,076 Stemmen

Plot

In Parijs loopt professor Robert Langdon een afspraak mis met de conservator van het Louvre omdat die kort daarvoor is vermoord. Langdon is de belangrijkste verdachte, ook al omdat de man vóór hij stierf zijn naam op de grond heeft geschreven. Hij beseft dat de conservator aanwijzingen heeft achtergelaten die alleen hij kan ontcijferen: symbolen die verwijzen naar de werken van Da Vinci. Geholpen door een agente maakt Langdon zich uit de voeten en begint de speurtocht naar het motief voor de moord en naar de betrokkenheid van het Opus Dei. Want met name de katholieke kerk zit niet op de oplossing te wachten. Ondertussen zitten de politie en de moordenaar hen op de hielen...

Kan ik The Da Vinci Code kijken op Netflix in Nederland?


Nee, helaas is The Da Vinci Code nog niet beschikbaar op Netflix in Nederland.

The Da Vinci Code Trailer

  • Tom Hanks

    als Robert Langdon
  • Audrey Tautou

    als Sophie Neveu
  • Ian McKellen

    als Sir Leigh Teabing
  • Jean Reno

    als Captain Bezu Fache
  • Paul Bettany

    als Silas
  • Alfred Molina

    als Bishop Manuel Aringarosa
  • Jürgen Prochnow

    als André Vernet
  • Jean-Yves Berteloot

    als Rémy Jean
  • Etienne Chicot

    als Lt. Collet
  • Jean-Pierre Marielle

    als Jacques Saunière
  • Marie-Françoise Audollent

    als Sister Sandrine
  • Rita Davies

    als Elegant Woman at Rosslyn
  • Francesco Carnelutti

    als Perfect
  • Seth Gabel

    als Michael
  • Shane Zaza

    als Youth on Bus
  • Andy Clark

    als Docent
  • Fausto Maria Sciarappa

    als Youngest Church Official
  • Joe Grossi

    als Old Church Official
  • Denis Podalydès

    als Flight Controller
  • Harry Taylor

    als British Police Captain
  • Clive Carter

    als Biggin Hill Police Captain
  • Garance Mazureck

    als Sophie at 13 Years
  • Daisy Doidge-Hill

    als Sophie at 8 Years
  • Lilli-Ella Kelleher

    als Sophie at 3 Years
  • Crisian Emanuel

    als Sophie's Mother
  • Charlotte Graham

    als Mary Magdelene
  • Xavier de Guillebon

    als Junkie
  • Tonio Descanvelle

    als Bank Guard
  • David Bark-Jones

    als Hawker Pilot
  • Seretta Wilson

    als American Woman
  • Eglantine Rembauville-Nicolle

    als Student
  • Dan Tondowski

    als Student
  • Aewia Huillet

    als Student
  • Roland John-Leopoldie

    als Student
  • David Saracino

    als DCPJ Agent
  • Lionel Guy-Bremond

    als Officer Ledoux
  • Yves Aubert

    als Louvre Computer Cop
  • Rachael Black

    als Policewoman
  • Dez Drummond

    als London Police
  • Mark Roper

    als London Police
  • Brock Little

    als American Embassy Cop
  • Matthew Butler-Hart

    als Westminster Cop
  • Roland Menou

    als DCPJ Technician
  • Hugh Mitchell

    als Young Silas
  • Tina Maskell

    als Silas' Mother
  • Peter Pedrero

    als Silas' Father
  • Sam Mancuso

    als Pope
  • Andre Lillis

    als Pope
  • Mario Vernazza

    als Young Constantine
  • Agathe Natanson

    als Ritual Priestress
  • Daz Parker

    als Peasant Mother
  • Andy Robb

    als Peasant Father
  • Tom Barker

    als Peasant Boy
  • Maggie McEwan

    als Peasant Girl
  • Michael Bertenshaw

    als Priest
  • Sarah Wildor

    als Priestess
  • David Bertrand

    als French Newscaster
  • Dan Brown

    als Book signing party guest (uncredited)
Directing Ron Howard Director
Writing Akiva Goldsman Screenplay
Production John Calley Producer
Production Dan Brown Executive Producer
Production Brian Grazer Producer
Production Todd Hallowell Executive Producer
Production Ron Howard Producer
Sound Hans Zimmer Original Music Composer
Camera Salvatore Totino Director of Photography
Editing Daniel P. Hanley Editor
Editing Mike Hill Editor
Production Janet Hirshenson Casting
Production John Hubbard Casting
Art Allan Cameron Production Design
Art Giles Masters Art Direction
Art Tony Reading Art Direction
Art Richard Roberts Set Decoration
Costume & Make-Up Daniel Orlandi Costume Design
Visual Effects Paul Gooch Creature Design
Production Nigel Gostelow Unit Production Manager
Production Joseph Jayawardena Unit Production Manager
Production Kathleen McGill Unit Production Manager
Production Suzie F. Wiesmann Production Supervisor
Costume & Make-Up Christophe Danchaud Makeup Artist
Costume & Make-Up Carmel Jackson Makeup Artist
Costume & Make-Up Daniel C. Striepeke Makeup Artist
Costume & Make-Up Veronica McAleer Hairstylist
Production Sam Breckman Production Manager
Art Anna Skrein Art Department Coordinator
Art Alex Cameron Assistant Art Director
Crew James Gemmill Scenic Artist
Art Martin Smeaton Sculptor
Sound Anthony J. Ciccolini III Supervising Sound Editor
Sound Rickley W. Dumm Sound Effects Editor
Sound Donald Flick Sound Effects Editor
Sound Daniel Pagan Sound Designer
Crew Kevin Ahern Visual Effects Editor
Visual Effects Shauna Bryn Visual Effects Producer
Visual Effects Ashley Clark Visual Effects Producer
Visual Effects Michelle Corney Visual Effects Producer
Visual Effects Nick Drew Visual Effects Producer
Visual Effects Richard Friedlander Visual Effects Producer
Visual Effects Steve Garrad Visual Effects Producer
Visual Effects Barrie Hemsley Visual Effects Producer
Visual Effects Anna Panton Visual Effects Producer
Crew Tim Pounds-Cornish Visual Effects Editor
Crew Sue Whitaker Visual Effects Art Director
Visual Effects Richard Stammers Visual Effects Supervisor
Visual Effects Eric J. Robertson Visual Effects Supervisor
Visual Effects James Madigan Visual Effects Supervisor
Visual Effects Gary Brozenich Visual Effects Supervisor
Visual Effects Angus Bickerton Visual Effects Supervisor
Crew Dominique Julienne Stunt Coordinator
Crew Rémy Julienne Stunt Coordinator
Crew Greg Powell Stunt Coordinator
Camera Berto Camera Operator
Camera Eric Catelan Camera Operator
Camera Luc Drion Camera Operator
Camera Eric Le Roux Camera Operator
Camera Salvatore Totino Camera Operator
Camera Jeremy Braben Helicopter Camera
Camera Candide Franklyn Steadicam Operator
Camera Simon Mein Still Photographer
Lighting Jean-Pierre Lacroix Gaffer
Lighting Ashley Palin Gaffer
Lighting Ossa Mills Rigging Gaffer
Crew Adrian Spanna Video Assist Operator
Costume & Make-Up Nathalie Cercuel Costume Supervisor
Costume & Make-Up Yvonne Zarb Cousin Costume Supervisor
Costume & Make-Up Dan Grace Costume Supervisor
Costume & Make-Up Sarah Bates Costume Supervisor
Costume & Make-Up Nicholas Roche-Gordon Set Costumer
Sound Simon Changer Music Editor
Crew Nathalie Anselme Transportation Coordinator
Crew Peter Devlin Transportation Coordinator
Production Sam Breckman Location Manager
Production Piers Dunn Location Manager
Production Joseph Formosa Randon Location Manager
Production Nicolas Foulatier Location Manager
Production Isabelle Gautier Location Manager
Crew Penny Dyer Dialect Coach
Production Laurent Grenaud Location Manager
Crew Claudia Kalindjian Unit Publicist
Production Duncan Muggoch Location Manager
Directing Annie Penn Script Supervisor
Production Olivier Servanin Location Manager
Directing Louise Wade Script Supervisor
Production Alexandra Weyers Location Manager
Production Christine Bodelot Production Accountant
Writing Dan Brown Novel
Sound Teri E. Dorman Dialogue Editor
Sound Gloria D'Alessandro Dialogue Editor
Sound Karen Spangenberg Dialogue Editor
Camera Fraser Taggart Second Unit Director of Photography
Camera Alex Lamarque Second Unit Director of Photography
Art Marc Pinquier Property Master
Art David Balfour Property Master
Sound Deborah Wallach Supervising ADR Editor
Sound Linda Folk ADR Editor
Sound Laura Graham ADR Editor
Sound Solange S. Schwalbe Foley Supervisor
Sound Howard London ADR Mixer
Sound Peter Gleaves ADR Mixer
Sound Gary A. Hecker Foley Artist
Sound Michael J. Broomberg Foley Artist
Sound Brian Ruberg Foley Mixer
Sound Greg ten Bosch Foley Editor
Sound Valerie Davidson Foley Editor
Sound Ivan Sharrock Production Sound Mixer
Production Kathleen McGill Associate Producer
Production Louisa Velis Associate Producer
Costume & Make-Up Frances Hannon Hair Designer
Production Annie Baudlet Production Supervisor
Production Steve Harvey Unit Manager
Production Jean-Pierre Avice Unit Production Manager
Directing Laurent Brégeat First Assistant Director
Crew Nicolas Decaux Carpenter
Art Ray Barrett Construction Manager
Art Ian Whiteford Greensman
Art Keith Connolly Painter
Crew Paula Eden Propmaker
Art Martin Campbell Props
Crew Russell Oxley Scenic Artist
Art Darren Fitzsimons Sculptor
Art Peter Edge Standby Painter
Sound Stephanie Brown Assistant Sound Editor
Sound Christian Bourne Boom Operator
Sound Jean Umansky Sound Mixer
Sound Alessandro Checcacci Sound Re-Recording Mixer
Crew Kenneth Cassar Special Effects Coordinator
Visual Effects David Ford Special Effects Supervisor
Crew Shauna Bryan Executive Visual Effects Producer
Crew Daphne Simone Visual Effects Editor
Visual Effects Claudia Dehmel Visual Effects Coordinator
Visual Effects Glenn Allen Visual Effects Producer
Crew Gary Arthurs Stunts
Crew Andy Merchant Utility Stunts
Camera James Swanson Aerial Director of Photography
Lighting Jean-François Drigeard Best Boy Electric
Camera Oliver Ward Camera Technician
Lighting Yannick Audige Electrician
Camera Fabrice Bismuth First Assistant Camera
Camera Nic Cupac Grip
Camera John Flemming Key Grip
Camera Alf Tramontin Steadicam Operator
Camera Mike Valentine Underwater Camera
Production Michelle Lewitt Casting Associate
Costume & Make-Up Andrea Cripps Assistant Costume Designer
Production Rupert Bray Location Manager
Art Philip Lobban Location Scout
Sound Bob Badami Music Supervisor
Sound Nicholas Bucknall Musician
Sound Bruce Fowler Orchestrator
Crew Richard Magennis Driver
Crew Denis Frezet Transportation Captain
Crew Rhonda Edmonds Constantin Transportation Co-Captain
Crew Alan Hausmann Armorer
Crew Paul Riddle Digital Effects Supervisor
Crew James Lewis Loader
Crew Clare Ramsey Makeup Effects
Crew Michael Goosen Production Controller
Production Victoria Cadiou Production Coordinator
Crew Jan Meade Projection
Production Flax Glor Publicist
Crew Abhay Manusmare Score Engineer
Crew Jaesung Oh Set Production Assistant
Crew Jason Horwood Stand In
Art Annushka Russell Art Department Assistant
Costume & Make-Up Peter K. Christopher Costume Assistant
Costume & Make-Up Mark Sutherland Costumer
Costume & Make-Up Wyatt Bartlett Dresser
Costume & Make-Up Patrice Iva Hairdresser
Costume & Make-Up Stephen Murphy Prosthetics Sculptor
Directing Paul Bennett Additional Third Assistant Director
Directing Ben Dixon Second Assistant Director
Directing Yannick Fauchier Second Second Assistant Director
Directing Todd Hallowell Second Unit Director
Directing Tom Brewster Third Assistant Director
Art Jack Dyer Construction Buyer
Art Tristan Carlisle-Kitz Dressing Prop
Art Martin Asbury Storyboard Artist
Sound Olivier Burgaud Second Assistant Sound
Crew Matthew G. Armstrong Special Effects Assistant
Crew Adam Aldridge Special Effects Technician
Visual Effects James Guy VFX Artist
Crew Diz Sharpe Stunt Double
Crew Jean-Marc Bellu Stunt Driver
Camera Sébastien Leclercq Additional First Assistant Camera
Camera Luis Armando Arteaga Additional Second Assistant Camera
Camera Robert Palmer Assistant Camera
Camera Gérard Rival Best Boy Grip
Camera Mathieu Plainfossé Camera Loader
Camera Andrew Jones Camera Trainee
Camera Susan Luciani Clapper Loader
Camera Andrew Baggarley Data Wrangler
Camera Philip Murphy Dolly Grip
Camera Steve Burgess Focus Puller
Camera René Adefarasin Second Assistant Camera
Production Brendan Donnison ADR Voice Casting
Production Emma Callinan Casting Assistant
Editing Carolyn Calvert Assistant Editor
Editing Robert Komatsu Associate Editor
Editing Steve Bowen Digital Colorist
Editing Donnie Creighton Digital Intermediate Assistant
Production Elisa Touraine Assistant Location Manager
Production Duncan Broadfoot Location Assistant
Production Alexis Giraudeau Location Production Assistant
Sound Nick Glennie-Smith Conductor
Sound Daniel Pinder Music Consultant
Sound Henry Jackman Music Programmer
Production Jess Green Accountant
Crew Frédéric North Aerial Coordinator
Production Carmel Cassidy Assistant Accountant
Production Anji Oliver Assistant Production Coordinator
Production Matthieu Vogel Assistant Unit Manager
Lighting Perry Evans Chief Lighting Technician
Crew Francesca Jaynes Choreographer
Visual Effects Adam Gascoyne Compositing Supervisor
Crew Angela Barson Digital Supervisor
Production Kirsten Anderson First Assistant Accountant
Crew Adam Byles Floor Runner
Production Martin Hobbs Head of Production
Visual Effects Melody Woodford Matchmove Supervisor
Production Rita Kozma Payroll Accountant
Production Olivier Klein Production Assistant
Production Christelle Bladinières Production Driver
Production Christine Charrier Production Secretary
Visual Effects Julian Blom Rotoscoping Artist
Production Laure de Butler Assistant Production Manager
Costume & Make-Up José Martin Romero Hairstylist
Costume & Make-Up Paul Mooney Hairdresser
Costume & Make-Up Emanuel Millar Hairdresser
Costume & Make-Up Paul Gooch Makeup & Hair
Costume & Make-Up Belinda Parish Makeup & Hair
Costume & Make-Up Norma Webb Makeup & Hair
Costume & Make-Up Veronica McAleer Makeup & Hair
Costume & Make-Up Frances Hannon Makeup Designer
Costume & Make-Up David Crossman Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Nathalie Causse Dresser
Costume & Make-Up Chloé Lesueur Dresser
Art Rob Cameron Assistant Set Decoration
Art Jacky Hardouin Construction Manager
Art John Wells Property Master
Art Anthony Challenor Standby Carpenter
Art Rob Ballantyne Storyboard Artist
Art Temple Clark Storyboard Artist
Art Christopher Glass Storyboard Artist
Visual Effects Scott Winston Compositing Supervisor
Crew Dean Koonjul Compositor
Crew Jordan Benwick Compositor
Crew Rafal Kaniewski Compositor
Crew Enrico Perei Compositor
Visual Effects Isabel Cody CG Artist
Visual Effects Angela Cole CG Artist
Visual Effects Ferran Domenech CG Artist
Visual Effects Vlad Holst CG Artist
Visual Effects Uzma Khalid CG Artist
Visual Effects Jarrod Linton CG Artist
Visual Effects Matt Middleton CG Artist
Visual Effects John Roberts-Cox CG Artist
Visual Effects Rainer Stolle CG Artist
Visual Effects Mark Harrison CG Artist
Visual Effects Jose Burgos CG Artist
Visual Effects Dan Mayer CG Artist
Visual Effects Jonathan Opgenhaffen CG Artist
Visual Effects Rick Mietkowski VFX Director of Photography
Visual Effects Gemma James Visual Effects Coordinator
Visual Effects Natalie Stopford Visual Effects Coordinator
Visual Effects Dave Tozer Visual Effects Coordinator
Visual Effects Philippe Hubin Special Effects Supervisor
Visual Effects Martin O'Neill Special Effects Supervisor
Visual Effects Dominic Tuohy Special Effects Supervisor
Crew Luke Murphy Animatronics Designer
Crew Mark Phillips Animatronics Designer
Camera Derek Russell Best Boy Grip
Camera Ronan Murphy Dolly Grip
Camera John Conroy Focus Puller
Camera Simon Hume Focus Puller
Camera Fran Weston Focus Puller
Camera Graham Norton III Focus Puller
Lighting Shawn White Gaffer
Lighting Ricky Pattenden Gaffer
Camera Jean-Yves Freess Key Grip
Camera Stuart Godfrey Key Grip
Camera Toby Plaskitt Key Grip
Production Jane Jenkins Casting Director
Crew Tolga Kenan Stunts
Crew Marc Mailley Stunts
Directing Matthew Sharp Assistant Director
Art Patricia Johnson Assistant Art Director

keyboard_arrow_up