De kleine zeemeermin

De kleine zeemeermin (1989)


  • Genre: Animatie, Familie, Fantasie
  • Release Datum: 1989-11-17
  • Beoordeling: 7.3/10 van 5456 stemmen
  • Lengte: 1uur 22min
  • Taal: English
  • Productie: Walt Disney Pictures
  • Productie Land: United States of America
  • Regisseurs: Ron Clements, John Musker.
star 7.3/10
Van 5,456 Stemmen

Plot

Een heetgebakerde meerminprinses, Ariel, wordt verliefd op de menselijke Prins Eric. De zeeheks Ursula kan haar helpen, maar... voor wat, hoort wat!

Kan ik De kleine zeemeermin kijken op Netflix in Nederland?

Nee, helaas is De kleine zeemeermin nog niet beschikbaar op Netflix in Nederland. Volg ons op Facebook om te zien wanneer De kleine zeemeermin beschikbaar is om te kijken op Netflix in Nederland.

De kleine zeemeermin Trailer

  • Jodi Benson

    als Ariel (voice)
  • Samuel E. Wright

    als Sebastian (voice)
  • Pat Carroll

    als Ursula (voice)
  • Christopher Daniel Barnes

    als Prince Eric (voice)
  • Kenneth Mars

    als King Triton (voice)
  • Buddy Hackett

    als Scuttle (voice)
  • Jason Marin

    als Flounder (voice)
  • René Auberjonois

    als Louis (voice)
  • Paddi Edwards

    als Flotsam & Jetsam (voice)
  • Ben Wright

    als Grimsby (voice)
  • Edie McClurg

    als Carlotta (voice)
  • Will Ryan

    als Seahorse (voice)
  • Sherry Lynn

    als Additional Voices (voice)
  • Mickie McGowan

    als Additional Voices (voice)
  • Nancy Cartwright

    als Additional Voices (voice)
  • Frank Welker

    als Max (voice)
  • Hamilton Camp

    als Additional Voices (voice)
  • Debbie Shapiro

    als Additional Voices (voice)
  • Robert Weil

    als Additional Voices (voice)
  • Ed Gilbert

    als Additional Voices (voice)
  • Charlie Adler

    als Additional Voices (voice)
  • Jack Angel

    als Additional Voices (voice)
  • Susan Boyd

    als Additional Voices (voice)
  • Steve Bulen

    als Additional Voices (voice)
  • Philip L. Clarke

    als Additional Voices (voice)
  • Jennifer Darling

    als Additional Voices (voice)
  • Trevor Allan Davies

    als Additional Voices (voice)
  • Gail Farrell

    als Additional Voices (voice)
  • Donny Gerrard

    als Additional Voices (voice)
  • Willie J. Greene Jr.

    als Additional Voices (voice)
  • Linda Harmon

    als Additional Voices (voice)
  • Walter S. Harrah

    als Additional Voices (voice)
  • Phillip Ingram

    als Additional Voices (voice)
  • Luana Jackman

    als Additional Voices (voice)
  • William A. Kanady

    als Additional Voices (voice)
  • Edie Lehmann Boddicker

    als Additional Voices (voice)
  • Anne Lockhart

    als Additional Voices (voice)
  • Melissa MacKay

    als Additional Voices (voice)
  • Guy Maeda

    als Additional Voices (voice)
  • Lynn Dolin Mann

    als Additional Voices (voice)
  • Arnold Markussen

    als Additional Voices (voice)
Production Mary V. Buck Casting
Editing John Carnochan Supervising Film Editor
Art Tia W. Kratter Background Designer
Writing Joe Ranft Storyboard
Visual Effects Andrew Schmidt CG Animator
Sound Richard C. Franklin Supervising Sound Editor
Sound Charles L. Campbell Sound Editor
Sound Ellen Heuer Foley Artist
Visual Effects Kelly Asbury Visual Development
Directing Ron Clements Director
Writing Ron Clements Writer
Directing John Musker Director
Production John Musker Producer
Writing John Musker Writer
Writing Roger Allers Storyboard
Sound Alan Menken Original Music Composer
Sound Alan Menken Songs
Editing Mark A. Hester Editor
Editing H. Lee Peterson Assistant Editor
Production Dorothy McKim Assistant Production Manager
Crew Gerrit Graham Additional Dialogue
Visual Effects Kevin Lima Character Designer
Visual Effects Chris van Allsburg Visual Development
Production Steve Hickner Assistant Production Manager
Visual Effects Chris Buck Character Designer
Visual Effects Doug Lefler Visual Development
Writing Brenda Chapman Storyboard
Writing Matthew O'Callaghan Storyboard
Visual Effects Matthew O'Callaghan Animation Director
Visual Effects Mark Dindal Visual Effects Supervisor
Visual Effects Bruce Morris Visual Development
Writing Gary Trousdale Storyboard
Production Howard Ashman Producer
Sound Howard Ashman Songs
Crew Howard Ashman Additional Dialogue
Writing Hans Christian Andersen Author
Visual Effects Andreas Deja Animation Director
Sound David J. Hudson Sound Re-Recording Mixer
Sound Mel Metcalfe Sound Re-Recording Mixer
Sound Jack M. Nietzsche Jr. Apprentice Sound Editor
Sound Terry Porter Sound Re-Recording Mixer
Directing Dan St. Pierre Layout
Crew Sam Graham Additional Dialogue
Crew Chris Hubbell Additional Dialogue
Visual Effects Mark Henn Animation Director
Production Susan Edelman Casting
Visual Effects Glen Keane Animation Director
Art Jim Coleman Background Designer
Visual Effects Kendall O'Connor Visual Development
Production Maureen Donley Production Manager
Production Maureen Donley Associate Producer
Writing Thom Enriquez Storyboard
Directing Fred Cline Layout
Editing Bill Wilner First Assistant Editor
Sound John Roesch Foley
Visual Effects Dan Haskett Character Designer
Editing Scot Scalise Assistant Editor
Sound Louis L. Edemann Supervising Sound Editor
Sound Joseph T. Sabella Foley
Writing Ed Gombert Storyboard
Sound Chris Jargo Sound Editor
Directing Bill Perkins Layout
Art Micki Zurcher Painter
Sound Larry Singer ADR Editor
Sound Leonard T. Geschke Sound Editor
Sound Nils C. Jensen Sound Editor
Sound Chuck Neely Sound Editor
Art Tania Francisco Painter
Art Gina Evans Painter
Visual Effects Ruben A. Aquino Animation Director
Directing Rasoul Azadani Layout
Art Doug Ball Background Designer
Art Lisa Keene Background Designer
Art Kathy Altieri Background Designer
Crew Mustafa Dok Thanks
Sound Thomas Pasatieri Orchestrator
Visual Effects Duncan Marjoribanks Animation Director
Art Joyce Alexander Painter
Crew Don Henry Projection
Art Greg Drolette Background Designer
Sound Bruce Richardson Sound Editor
Sound John Richards Scoring Mixer
Art Michael Peraza Jr. Art Direction
Art Donald Towns Art Direction
Art Donald Towns Background Designer
Directing Lorenzo E. Martinez Layout
Directing James Beihold Layout
Directing Dave Dunnet Layout
Directing Michael Serrian Assistant Director
Art Cristy Maltese Background Designer
Art Dean Gordon Background Designer
Art Robert E. Stanton Background Designer
Crew Albert Tavares Thanks
Visual Effects Andrew Gaskill Visual Development
Sound Kathleen Bennett Supervising Music Editor
Art Philip Phillipson Background Designer
Editing Barbara Gerety First Assistant Editor
Production Brett Hayden Production Coordinator
Production Dennis Edwards Assistant Production Manager
Sound Pamela G. Kimber Assistant Sound Editor
Art Britt Van der Nagel Painter
Art Paulino García Painter
Art Phyllis Fields Painter
Art Phyllis Bird Painter
Art Russell Blandino Painter
Art David Karp Painter
Art Bruce Phillipson Painter
Art Fumiko R. Sommer Painter
Art Roxanne M. Taylor Painter
Art Susan Wileman Painter
Crew Arlene Schwartz Thanks
Crew Lulu Washington Thanks
Art Dennis Durrell Background Designer
Art Craig Robertson Background Designer
Art Brian Sebern Background Designer
Art Ruben Procopio Sculptor
Visual Effects Tina Price CG Animator
Production Sutherland C. Ellwood Assistant Production Manager
Art Andrew Phillipson Background Designer
Visual Effects Philo Barnhart Character Designer
Art Ashley Shurl Lupin Painter
Art Denise Link Painter
Art Gale Raleigh Painter
Art Gary G. Shafer Painter
Art Helen Vives Painter
Art Helga van den Berge Painter
Art Geno DuBois Painter
Art Kathy Wilbur Painter
Art Mimi Frances Clayton Painter
Art Patricia Cowling Painter
Art Patricia Torocsik Painter
Art Sharon M. Dabek Painter
Art Renee Ilsa Alcazar Painter
Art Lada Babicka Painter
Art Chris Conklin Painter
Art Elena Marie Cox Painter
Art Sybil Cuzzort Painter
Art Joyce Frey Painter
Art Etsuko Fujioka Painter
Art Karen Hepburn Painter
Art Eadie Hofmann Painter
Art Melody Hughes Painter
Art Kathlyn Kephart Painter
Art Leslie Kober Painter
Art Annette Leavitt Painter
Art Teri McDonald Painter
Art Celeste McDonald-Perry Painter
Art Debbie Mihara Painter
Art Stephanie Myers Painter
Art Chris Naylor Painter
Art Belle Norman Painter
Art Barbara Palmer Painter
Art Melanie Pava Painter
Art Patricia Pettinelli Painter
Art Marilyn Pierson Painter
Art Ronna Pincus Painter
Art Bonnie Ramsey Painter
Art Linda Redondo Painter
Art Sharon Rehme Painter
Art Colene Riffo Painter
Art Nellie B. Rodriguez Painter
Art Ania Rubisz Painter
Art Sheryl Ann Smith Painter
Art Rose Ann Stire Painter
Art Cookie Tricarico Painter
Art Irma Velez Painter
Art Cathy Walters Painter
Art Denise Wogatzke Painter
Art Lee Wood Painter
Art David J. Zywicki Painter
Directing Nancy Parent Script Supervisor
Editing Tom Shaffer Color Timer
Visual Effects Gary Eggleston Visual Development
Visual Effects Kay Nielsen Visual Development
Visual Effects Rowland B. Wilson Visual Development

Reacties

keyboard_arrow_up