Het einde van de 13e eeuw: William Wallace is een Schotse rebel die een verzet leidt tegen de wrede Engelse heerser Edward the Longshanks. Als klein jongetje zag William zijn vader en broer vermoord worden in een poging om Schotland te bevrijden.
Nee, helaas is Braveheart nog niet beschikbaar op Netflix in Nederland.
Production | Patsy Pollock | Casting |
Production | Stephen McEveety | Executive Producer |
Directing | Mel Gibson | Director |
Art | Thomas E. Sanders | Production Design |
Production | Alan Ladd Jr. | Producer |
Writing | Randall Wallace | Author |
Camera | John Toll | Director of Photography |
Editing | Steven Rosenblum | Editor |
Writing | Randall Wallace | Screenplay |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Production | Mel Gibson | Producer |
Production | Bruce Davey | Producer |
Costume & Make-Up | Charles Knode | Costume Design |
Editing | Donald Freeman | Color Timer |
Lighting | Garret Baldwin | Electrician |
Art | Nathan Crowley | Art Direction |
Art | Ken Court | Art Direction |
Art | Ned McLoughlin | Art Direction |
Art | Daniel T. Dorrance | Supervising Art Director |
Lighting | William Louthe | Electrician |
Costume & Make-Up | Amanda Knight | Makeup Artist |
Editing | Cynthia E. Thornton | First Assistant Editor |
Production | Mary Alleguen | Production Manager |
Production | John McDonnell | Location Manager |
Crew | Jennifer Collen-Smith | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Fernandes Mendes | Hairstylist |
Production | Paul Shersby | Location Manager |
Crew | Nick Allder | Special Effects |
Production | Grania O'Shannon | Location Manager |
Art | Eddie Butler | Sculptor |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Crew | Simon Crane | Stunt Coordinator |
Lighting | Chuck Finch | Gaffer |
Visual Effects | Michael L. Fink | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Steven T Puri | Visual Effects Producer |
Crew | Willie Fonfe | Transportation Coordinator |
Art | Lisa Parker | Art Department Coordinator |
Art | Padraig O'Neill | Assistant Art Director |
Art | Brendan Rankin | Assistant Art Director |
Sound | Karen Baker Landers | First Assistant Sound Editor |
Sound | Scott Martin Gershin | Sound Effects Editor |
Crew | Mic Rodgers | Stunt Coordinator |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Sue Love | Hairstylist |
Sound | Jim Henrikson | Music Editor |
Sound | Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Sound | Chris Hogan | Sound Effects Editor |
Camera | Andrew Cooper | Still Photographer |
Art | Anna Rackard | Assistant Art Director |
Sound | Lon Bender | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Lois Burwell | Makeup Artist |
Crew | Mark White | Transportation Captain |
Costume & Make-Up | Conor O'Sullivan | Prosthetic Supervisor |
Crew | Brian Baverstock | Transportation Captain |
Production | Christian McWilliams | Location Manager |
Crew | Alan Walsh | Stunts |
Crew | Luis Gutierez Santos | Stunts |
Editing | Paula Suhy | Assistant Editor |
Editing | Paul Topping | Assistant Editor |
Editing | William Yeh | Assistant Editor |
Sound | Tim Groseclose | Assistant Sound Editor |
Camera | Philip Kenyon | Grip |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Sound | Ian Underwood | Musician |
Lighting | Billy Merrell | Best Boy Electrician |
Camera | Graham Hall | First Assistant Camera |
Production | Ted Morley | Production Supervisor |
Directing | Kate Hazell | Second Assistant Director |
Sound | Peter Michael Sullivan | Sound Designer |
Sound | Richard Dwan Jr. | Sound Effects Editor |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Graeme Crowther | Stunts |
Crew | Stuart Clark | Stunts |
Editing | Paul Martinez | Assistant Editor |
Editing | Ben Yeates | Assistant Editor |
Crew | Simon Atherton | Armorer |
Production | Julia Duff | Casting Associate |
Lighting | Ricky Pattenden | Electrician |
Crew | Tricia Henry Ashford | Executive Visual Effects Producer |
Camera | Philip Murphy | Grip |
Sound | Jay B. Richardson | Sound Effects Editor |
Sound | Kim Waugh | Sound Effects Editor |
Sound | Mark R. La Pointe | Sound Effects Editor |
Crew | H. Craig Wallace | Thanks |
Sound | Eric Rigler | Musician |
Sound | Elizabeth Tobin Kurtz | Assistant Sound Editor |
Sound | Gerry Bates | Boom Operator |
Production | Jina Jay | Casting Associate |
Camera | Luke Quigley | Grip |
Sound | Craig Harris | Sound Effects Editor |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Marion Dougherty | Thanks |
Lighting | David Durnay | Electrician |
Lighting | Mark 'Rocky' Evans | Electrician |
Lighting | Toby Tyler Jr. | Electrician |
Camera | Robbie Reilly | Grip |
Camera | Terry Mulligan | Grip |
Art | Neil Campbell Ross | Production Illustrator |
Directing | Peter Agnew | Third Assistant Director |
Crew | Dominick Hewitt | Stunts |
Crew | Tom Delmar | Stunts |
Crew | Tom Struthers | Stunts |
Lighting | Anthony Swan | Electrician |
Directing | David Tomblin | First Assistant Director |
Sound | Dan M. Rich | Sound Effects Editor |
Directing | Charlotte Somers | Third Assistant Director |
Crew | Seoras Wallace | Thanks |
Crew | Donal O'Farrell | Stunts |
Camera | Adam Biddle | Camera Loader |
Sound | Jeff Largent | Sound Effects Editor |
Sound | Randy Kelley | Sound Effects Editor |
Production | Kevin De La Noy | Unit Manager |
Camera | John Conroy | Camera Loader |
Camera | Shaun Evans | Camera Loader |
Camera | Sascha Mieke | First Assistant Camera |
Lighting | Louis Conroy | Gaffer |
Costume & Make-Up | Maire O'Sullivan | Makeup Supervisor |
Production | Marilyn Clarke | Production Coordinator |
Sound | Beth Bergeron | Sound Effects Editor |
Sound | Sarah Goldsmith | Sound Effects Editor |
Sound | Stuart Copely | Sound Effects Editor |
Directing | David Carrigan | Second Assistant Director |
Directing | Patrick Kinney | Second Assistant Director |
Sound | Lou Kleinman | Sound Effects Editor |
Sound | Nigel Holland | Sound Effects Editor |
Crew | Gerry Fearon | Transportation Captain |
Crew | Steve Griffin | Stunts |
Production | Leo Davis | Casting Associate |
Crew | Julia Wilson Dickson | Dialect Coach |
Lighting | Gerard Donnelly | Electrician |
Lighting | James Plannette | Gaffer |
Costume & Make-Up | Beryl Lerman | Makeup Artist |
Art | Kyle Cooper | Title Designer |
Crew | Julian Spencer | Stunts |
Crew | Mark Henson | Stunts |
Sound | Judson Leach | Assistant Sound Editor |
Camera | Jo Gibney | Camera Loader |
Art | Kendal Ferguson | Draughtsman |
Lighting | Brian Sheridan | Electrician |
Costume & Make-Up | Anne Dunne | Hair Supervisor |
Directing | Paul Barnes | Third Assistant Director |
Crew | Tim Lawrence | Stunts |
Camera | Ken Byrne | First Assistant Camera |
Camera | Jimmy O'Meara | Grip |
Camera | Bobby Huber | Key Grip |
Production | Frances Byrne | Location Manager |
Sound | Joseph Phillips | Sound Effects Editor |
Sound | Peter J. Lehman | Sound Effects Editor |
Crew | Bill Dowling | Video Assist Operator |
Crew | Brian Bowes | Stunts |
Crew | Paul Heasman | Stunts |
Crew | Terry Forrestal | Stunts |
Lighting | Noel Cullen | Best Boy Electrician |
Camera | Stewart Whelan | Camera Loader |
Production | Fiona Traynor | Production Coordinator |
Sound | James Horner | Musician |
Crew | Nigel Sinclair | Thanks |
Crew | David Cronnelly | Stunts |
Crew | Gary Powell | Stunts |
Crew | Jamie Edgell | Stunts |
Crew | Paul Jennings | Stunts |
Crew | Sean McCabe | Stunts |
Crew | Gabe Cronnelly | Stunts |
Crew | Mark Southworth | Stunts |
Sound | Tony Hinnigan | Musician |
Editing | Terry Hager | Color Timer |
Lighting | James McGuire | Electrician |
Directing | Kieron Phipps | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Jennifer Hegarty | Makeup Supervisor |
Directing | Sally Jones | Script Supervisor |
Sound | Mary Ruth Smith | Sound Effects Editor |
Crew | Vicki Christianson | Thanks |
Crew | Morgan O'Sullivan | Thanks |
Crew | Peter Pedrero | Stunts |
Crew | Phil Lonergan | Stunts |
Sound | James Horner | Orchestrator |
Crew | Dana Ginsburg | Thanks |
Lighting | Stephen Finch | Electrician |
Camera | Alan Butler | First Assistant Camera |
Camera | Ciaran Kavanagh | First Assistant Camera |
Crew | Paul Tucker | Production Controller |
Sound | Philip A. Hess | Sound Effects Editor |
Sound | Scott Millan | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Ray McHugh | Video Assist Operator |
Editing | Matthew Tucker | Assistant Editor |
Editing | Sheila MacDowell | Assistant Editor |
Camera | John Dunne | Grip |
Production | Dougal Cousins | Location Manager |
Directing | Paul Gray | Second Assistant Director |
Directing | Trevor Puckle | Second Assistant Director |
Sound | Brian Simmons | Sound Mixer |
Editing | Victor Du Bois | Additional Editing |
Sound | Horace Manzanares | Assistant Sound Editor |
Camera | John Murphy | Grip |
Sound | Robert Heffernan | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Rhona McGuirke | Wardrobe Supervisor |
Art | Peter Howitt | Set Decoration |
Directing | Matt Earl Beesley | Second Unit Director |
Costume & Make-Up | Peter Frampton | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Francesca Crowder | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Eileen Doyle | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Barry Richardson | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Annie Townsend | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Mathilde Sandberg | Ager/Dyer |
Costume & Make-Up | Justine Luxton | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Al Barnett | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Sheila Cullen | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Allison Wyldeck | Costume Mistress |
Costume & Make-Up | Michael Barber | Costumer |
Costume & Make-Up | Russell Barnett | Costumer |
Costume & Make-Up | Frances Hill | Costumer |
Costume & Make-Up | Penny McVitie | Costumer |
Costume & Make-Up | David Whiteing | Wardrobe Master |
Camera | Eddie Collins | Second Unit Director of Photography |
Camera | Raymond Stella | Second Unit Director of Photography |
Camera | Klemens Becker | Steadicam Operator |
Sound | Joseph A. Mayer | ADR Supervisor |
Sound | Hilda Hodges | Foley Artist |
Sound | John Roesch | Foley Artist |
Sound | Craig S. Jaeger | Foley Supervisor |
Sound | Barry O'Sullivan | Sound Assistant |
Art | Michael King | Construction Buyer |
Art | Terry Apsey | Construction Manager |
Art | Russ Bailey | Construction Manager |
Art | Triona Coen | Dressing Prop |
Art | John Wells | Dressing Prop |
Art | Daren Reynolds | Dressing Prop |
Art | Terry Wells Sr. | Property Master |
Art | Dan Sweetman | Storyboard Artist |
Visual Effects | Aliza Corson Chameides | Digital Compositor |
Production | Anne Campbell | Extras Casting Coordinator |
Production | Manus Hingerty | Extras Casting Coordinator |
Production | Claire Higgins | Production Secretary |
Production | Liz Kenny | Production Secretary |
Production | Clare Scully | Production Secretary |
Art | Gabriel O'Brien | Set Supervisor |
Art | Clare Langan | Assistant Art Director |
Art | John Lucas | Art Direction |
Directing | Mic Rodgers | Second Unit Director |
Production | Dean Lopata | Associate Producer |
Production | Elisabeth Robinson | Associate Producer |
Art | Belinda Edwards | Property Buyer |
Sound | Bea O'Sullivan | Sound Assistant |
Camera | Klemens Becker | "B" Camera Operator |
Camera | John Clothier | "A" Camera Operator |
Production | Andrew Hegarty | Assistant Location Manager |
Sound | Jeremy Cornes | Musician |
Production | Emma Angel | Production Assistant |
Crew | Lucy Allen | Stunts |