The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)


  • Genre: Avontuur, Fantasie, Actie
  • Release Datum: 2001-12-18
  • Beoordeling: 8.4/10 van 20086 stemmen
  • Lengte: 2uur 58min
  • Taal: English
  • Productie: New Line Cinema
  • Productie Land: New Zealand, United States of America
  • Regisseur: Peter Jackson
star 8.4/10
Van 20,086 Stemmen

Plot

Een eeuwenoude ring, die jaren zoek is geweest, wordt gevonden en komt bij toeval terecht bij de kleine Hobbit Frodo. Als de tovenaar Gandalf erachter komt dat deze ring eigenlijk de Ene Ring is waar de slechte Sauron naar op zoek is, gaat Frodo samen met Gandalf, een Dwerg, een Elf, twee Mensen en drie andere Hobbits op een groots avontuur om deze te vernietigen.

Kan ik The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring kijken op Netflix in Nederland?

Ja! de film The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring is nu beschikbaar om te kijken op Netflix in Nederland!

Kijken op Netflix

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Trailer

  • Elijah Wood

    als Frodo Baggins
  • Ian McKellen

    als Gandalf
  • Liv Tyler

    als Arwen
  • Viggo Mortensen

    als Aragorn
  • Sean Bean

    als Boromir
  • Sean Astin

    als Sam
  • Cate Blanchett

    als Galadriel
  • John Rhys-Davies

    als Gimli
  • Billy Boyd

    als Pippin
  • Dominic Monaghan

    als Merry
  • Orlando Bloom

    als Legolas
  • Christopher Lee

    als Saruman
  • Hugo Weaving

    als Elrond
  • Ian Holm

    als Bilbo Baggins
  • Andy Serkis

    als Gollum
  • Marton Csokas

    als Celeborn
  • Craig Parker

    als Haldir
  • Lawrence Makoare

    als Lurtz
  • Alan Howard

    als Voice of the Ring (voice)
  • Noel Appleby

    als Everard Proudfoot
  • Sala Baker

    als Sauron
  • Megan Edwards

    als Mrs. Proudfoot
  • Michael Elsworth

    als Gondorian Archivist
  • Mark Ferguson

    als Gil-galad
  • Brent McIntyre

    als Witch-king
  • Peter McKenzie

    als Elendil
  • Sarah McLeod

    als Rosie Cotton
  • Ian Mune

    als Bounder
  • Cameron Rhodes

    als Farmer Maggot
  • Martyn Sanderson

    als Gate Keeper
  • Harry Sinclair

    als Isildur
  • David Weatherley

    als Barliman Butterbur
  • Victoria Beynon-Cole

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Lee Hartley

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Sam La Hood

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Chris Streeter

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Jonathan Jordan

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Semi Kuresa

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Clinton Ulyatt

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Paul Bryson

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Lance Fabian Kemp

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Jono Manks

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Ben Price

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Phil Grieve

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths
  • Billy Jackson

    als Cute Hobbit Child
  • Katie Jackson

    als Cute Hobbit Child
  • Peter Corrigan

    als Otno (Extended Edition)
  • Lori Dungey

    als Mrs. Bracegirdle (Extended Edition)
  • Norman Forsey

    als Gaffer Gamgee (Extended Edition)
  • William Johnson

    als Old Noakes (Extended Edition)
  • Elizabeth Moody

    als Lobelia (Extended Edition)
  • Brian Sergent

    als Ted Sandyman (Extended Edition)
  • Thomas McGinty

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths (Extended Edition)
  • Kate O'Rourke

    als Hero Orcs / Goblins / Uruks / Ringwraiths (Extended Edition)
  • Gino Acevedo

    als Ring Dwarf-lord (uncredited)
  • Betty Adams

    als Hobbit (uncredited)
  • Daniel Andrews

    als Orc / Uruk-hai (uncredited)
  • Matt Appleton

    als Council Elf (uncredited)
  • Rodney Bane

    als Orc (uncredited)
  • Timothy Bartlett

    als Hobbit (uncredited)
  • Jarl Benzon

    als Last Alliance Elf (uncredited)
  • Jørn Benzon

    als Lothlorien Elf (uncredited)
  • Lynden Berrymen

    als Uruk-hai at Amon Hen (uncredited)
  • Bob Blackwell

    als Hobbit (uncredited)
  • Ben Britton

    als Last Alliance Elf / Rivendell Elf (uncredited)
  • Jed Brophy

    als Ringwraith (uncredited)
  • Riley Brophy

    als Cute Hobbit Child (uncredited)
  • Ryan Carey

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Norman Cates

    als Party Hobbit (uncredited)
  • Rachel Clentworth

    als Goblin (uncredited)
  • Randall William Cook

    als Cave Troll (uncredited)
  • Sabine Crossen

    als Rivendell Elf (uncredited)
  • Tack Daniel

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Peter Daube

    als Khai (uncredited)
  • Mana Hira Davis

    als Goblin / Orc / Uruk-hai (uncredited)
  • Shane Dawson

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Branko Dordevich

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Siaosi Fonua

    als Orc / Uruk-hai (uncredited)
  • Kester Fordham

    als Last Alliance Elf / Rivendell Elf (uncredited)
  • Xander Forterie

    als Ring Dwarf-lord (uncredited)
  • Ben Fransham

    als Goblin / Lothlorien Elf / Uruk-hai (uncredited)
  • Phoebe Gittins

    als Cute Hobbit Child (uncredited)
  • Warren Green

    als Isengard Orc Blacksmith (uncredited)
  • Winham Hammond

    als Goblin / Orc / Uruk-hai (uncredited)
  • Jonathan Harding

    als Council Elf / Lothlorien Elf (uncredited)
  • Zo Hartley

    als Kissing Hobbit (uncredited)
  • Taea Hartwell

    als Cute Hobbit Child (uncredited)
  • Ray Henwood

    als Council Man (uncredited)
  • David Houma

    als Hobbit (uncredited)
  • Lani Jackson

    als Goblin (uncredited)
  • Peter Jackson

    als Albert Dreary / Painting of Bungo Baggins (uncredited)
  • Gareth Jensen

    als Rivendell Elf (uncredited)
  • Ralph Johnson

    als Council Man / Orc (uncredited)
  • Stu Johnson

    als Isengard Orc Blacksmith (uncredited)
  • Tim Kano

    als Gondorian Citizen (uncredited)
  • Sam Kelly

    als Council Elf / Last Alliance Elf (uncredited)
  • Jeff Kingsford-Brown

    als Party Hobbit (uncredited)
  • Greg Lane

    als Uruk-Hai (uncredited)
  • Alan Lee

    als Ring King of Men (uncredited)
  • Sacha Lee

    als Arms of Gollum (uncredited)
  • Peter Lyon

    als Isengard Orc Blacksmith (uncredited)
  • Marta Martí

    als Village Female Hobbit (uncredited)
  • Sharon Maxwell

    als Goblin (uncredited)
  • Richard Maybery

    als Ring Dwarf-lord (uncredited)
  • Bret McKenzie

    als Figwit (uncredited)
  • Tim McLachlan

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Liz Merton

    als Hobbit Band Member (uncredited)
  • Dean Morganty

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Greg Morrison

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Blair Morton

    als Council Elf (uncredited)
  • Andrew Munro

    als Uruk-hai (uncredited)
  • David J. Muzzerall

    als Goblin (uncredited)
  • Shane Rangi

    als Witch-king (uncredited)
  • Larry Rew

    als Ring King of Men (uncredited)
  • Grant Roa

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Thomas Robins

    als Hand of Gollum (uncredited)
  • Vincent Roxburgh

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Chris Ryan

    als Breelander (uncredited)
  • Paul Shapcott

    als Burning Ringwraith (uncredited)
  • Samuel E. Shore

    als Refugee / Orc (uncredited)
  • Mike Stearne

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Andrew Stehlin

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Ken Stratton

    als Isengard Orc / Last Alliance Soldier / Morgul Orc / Uruk-hai (uncredited)
  • Jo Surgison

    als Hobbit (uncredited)
  • Tim Wong

    als Uruk-hai (uncredited)
  • Robert Young

    als Goblin (uncredited)
Production Barrie M. Osborne Producer
Sound Howard Shore Original Music Composer
Sound Christopher Boyes Sound Re-Recording Mixer
Writing Peter Jackson Screenplay
Directing Peter Jackson Director
Production Peter Jackson Producer
Production Bob Weinstein Executive Producer
Production Harvey Weinstein Executive Producer
Production Mark Ordesky Executive Producer
Production Michael Lynne Executive Producer
Writing J.R.R. Tolkien Novel
Writing Fran Walsh Screenplay
Production Fran Walsh Producer
Writing Philippa Boyens Screenplay
Camera Andrew Lesnie Director of Photography
Art Grant Major Production Design
Editing John Gilbert Editor
Art Joe Bleakley Art Direction
Art Philip Ivey Art Direction
Art Rob Outterside Art Direction
Art Mark Robins Art Direction
Art Alan Lee Set Decoration
Art Alan Lee Conceptual Design
Art John Howe Conceptual Design
Costume & Make-Up Ngila Dickson Costume Design
Costume & Make-Up Richard Taylor Costume Design
Production Victoria Burrows Casting
Production John Hubbard Casting
Production Liz Mullane Casting
Crew Sala Baker Stunts
Art Dan Hennah Supervising Art Director
Editing Jamie Selkirk Supervising Editor
Sound Brent Burge Sound Effects Editor
Sound David Farmer Sound Designer
Directing Carolynne Cunningham First Assistant Director
Production Robert Shaye Executive Producer
Art Jules Cook Assistant Art Director
Costume & Make-Up Jeremy Woodhead Makeup Artist
Visual Effects Mark Owen Forker Visual Effects Supervisor
Production Tim Sanders Producer
Directing Geoff Murphy Second Unit Director
Costume & Make-Up Peter Swords King Hair Designer
Costume & Make-Up Peter Swords King Makeup Designer
Costume & Make-Up Rick Findlater Makeup Artist
Costume & Make-Up Rick Findlater Hairstylist
Production Ann Robinson Casting
Sound Gethin Creagh Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Margaret Aston Makeup Artist
Costume & Make-Up Margaret Aston Hairstylist
Costume & Make-Up Noreen Wilkie Makeup Artist
Costume & Make-Up Janine Schneider Makeup Artist
Sound Suzana Peric Music Editor
Crew Paul Lasaine Visual Effects Art Director
Visual Effects Mark Stetson Visual Effects
Production Amy Hubbard Casting
Directing Marc Ashton Second Assistant Director
Sound John McKay Sound Effects Editor
Sound Martin Kwok Assistant Dialogue Editor
Visual Effects Charlie McClellan Visual Effects Producer
Sound Nancy Allen Music Editor
Directing Oksana Sokol Script Supervisor
Visual Effects Geoff Dixon Visual Effects Supervisor
Visual Effects Dean Lyon Visual Effects Supervisor
Sound Ethan van der Ryn Supervising Sound Editor
Sound Michael Semanick Sound Re-Recording Mixer
Sound Chris Todd Dialogue Editor
Sound Tim Nielsen Sound Effects Editor
Visual Effects Kelly L'Estrange Visual Effects Producer
Art Brigitte Yorke Art Department Coordinator
Visual Effects Guy Williams 3D Supervisor
Art Judy Alley Set Dresser
Sound Mike Hopkins Supervising Sound Editor
Sound Michael Hedges Additional Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Peter Owen Makeup Designer
Visual Effects Christian Rivers Visual Effects Designer
Sound Chris Ward Assistant Sound Editor
Visual Effects Jim Rygiel Visual Effects Supervisor
Directing John Mahaffie Second Unit Director
Editing Peter Skarratt First Assistant Editor
Visual Effects Eileen Moran Visual Effects Producer
Visual Effects Randall William Cook Animation Supervisor
Costume & Make-Up Nancy Hennah Makeup Artist
Costume & Make-Up Catherine Maguire Makeup Artist
Sound Jason Canovas Dialogue Editor
Sound Katy Wood Assistant Sound Editor
Directing Dianne Moffatt Script Supervisor
Visual Effects Steen Bech Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up José Luis Pérez Key Hair Stylist
Costume & Make-Up José Luis Pérez Key Makeup Artist
Art Chris Hennah Art Department Manager
Camera Pierre Vinet Still Photographer
Costume & Make-Up Davina Lamont Makeup Artist
Sound Ken Saville Sound Recordist
Costume & Make-Up Linda Wall Makeup Artist
Production Danielle Osborne Art Department Production Assistant
Sound Craig Tomlinson Sound Effects Editor
Art Jacqui Allen Assistant Art Director
Sound Hammond Peek Production Sound Mixer
Sound Hammond Peek Sound Recordist
Visual Effects Sarah McLauchlan Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Vivienne MacGillicuddy Makeup Artist
Sound Malcolm Cromie Sound Recordist
Crew Aaron Barclay Compositor
Directing Pat Robins Script Supervisor
Art Ross McGarva Assistant Art Director
Costume & Make-Up Richard Taylor Makeup Supervisor
Crew Tim Abbot Prop Maker
Production Ruben Allen Art Department Production Assistant
Crew Ben Beemsterboer Prop Maker
Crew Kevin Bradshaw Prop Maker
Art Daniel Falconer Sculptor
Art Roxane Gajadhar Art Department Coordinator
Visual Effects Mary Connolly Visual Effects Production Assistant
Visual Effects Aaron Cowan Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Kerryn Flewell-Smith Makeup Artist
Costume & Make-Up Mark Kinaston-Smith Makeup Artist
Costume & Make-Up Emma Moncrieff Makeup Artist
Costume & Make-Up Allie Rutherford Makeup Artist
Costume & Make-Up Lenore Stewart Makeup Artist
Costume & Make-Up Tanya Travis Makeup Artist
Costume & Make-Up Tera Treanor Makeup Artist
Costume & Make-Up Bronwyn Knott Makeup Artist
Costume & Make-Up Laurelle Ziento Makeup Artist
Art Jamie Beswarick Sculptor

Reacties

keyboard_arrow_up