Clark Griswald heeft zich voorgenomen om zijn gezin een heerlijke kerstvakantie te bezorgen. Maar helaas verloopt die zeer rampzalig. Hij koopt vijfentwintigduizend knipperlichtjes om het huis te versieren en gaat samen met zijn vrouw Ellen, zoon Russ en dochter Audrey, een hele zaterdag in het bos op zoek naar die ene, speciale kerstboom. De familie gaat aan het vele gooi- en smijtwerk bijna ten onder, maar redt het met vallen en opstaan tot het 'vrede op aarde' is en alle breuken hersteld zijn.
Nee, helaas is National Lampoon's Christmas Vacation nog niet beschikbaar op Netflix in Nederland.
Directing | Jeremiah S. Chechik | Director |
Writing | John Hughes | Screenplay |
Sound | Angelo Badalamenti | Original Music Composer |
Editing | Gerald B. Greenberg | Editor |
Editing | Michael A. Stevenson | Editor |
Production | John Hughes | Producer |
Camera | Thomas E. Ackerman | Director of Photography |
Production | Tom Jacobson | Producer |
Production | Daniel Grodnik | Executive Producer |
Production | Risa Bramon Garcia | Casting |
Art | Barbara Adamski | Property Master |
Sound | Joe Gilbert | ADR Editor |
Production | William S. Beasley | Associate Producer |
Visual Effects | Chris Buchinsky | Visual Effects |
Production | Mauri Syd Gayton | Associate Producer |
Production | Billy Hopkins | Casting |
Costume & Make-Up | Michael Kaplan | Costume Design |
Production | Heidi Levitt | Casting |
Art | Lisa Fischer | Set Decoration |
Sound | David Baldwin | Sound Editor |
Art | Stephen Marsh | Production Design |
Crew | Janet Brady | Stunts |
Crew | Allen Hall | Special Effects |
Crew | Gary L. Karas | Special Effects |
Visual Effects | Justin Klarenbeck | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Lee Harman | Makeup Artist |
Art | John Rozman | Leadman |
Crew | Dieter Sturm | Special Effects |
Production | Matty Simmons | Executive Producer |
Art | Beala Neel | Art Direction |
Production | William S. Beasley | Unit Production Manager |
Production | Ramey E. Ward | Associate Producer |
Directing | Frank Capra III | Second Assistant Director |
Sound | Dan Hegeman | Sound Editor |
Crew | Dick Ziker | Stunts |
Directing | Matt Earl Beesley | First Assistant Director |
Sound | Ron Payne | Music Supervisor |
Camera | Douglas Knapp | Camera Operator |
Directing | Marcia 'Mavis' Girard | Script Supervisor |
Sound | James R. Alexander | Sound Mixer |
Sound | Larry Kemp | Supervising Sound Editor |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Sound | George H. Anderson | Sound Editor |
Sound | Neal Burger | Sound Editor |
Sound | Lou Kleinman | Sound Editor |
Sound | Glenn T. Morgan | Sound Editor |
Sound | Victoria Rose Sampson | Sound Editor |
Sound | Mark P. Stoeckinger | Sound Editor |
Sound | Stan Gilbert | Supervising ADR Editor |
Sound | Jim Harrison | Music Editor |
Camera | Ted Rhodes | Key Grip |
Costume & Make-Up | Kaye Pownall | Hairstylist |
Visual Effects | David McCullough | Visual Effects |
Directing | Charlie Picerni | Second Unit Director |
Camera | Eric Engler | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Stephen Robinette | Hairstylist |
Directing | Bryan Denegal | Second Second Assistant Director |
Directing | Vicki Jackson-Lemay | Second Second Assistant Director |
Directing | Eric Jewett | Second Unit First Assistant Director |
Art | Glen Cooper | Standby Painter |
Art | Kenneth J. Gagnon Sr. | Construction Coordinator |
Art | David P. Newell | Assistant Property Master |
Art | Neil David Pontecorvo | Greensman |
Art | Richard Dean Rankin | Construction Coordinator |
Art | David J. Negrón Jr. | Production Illustrator |
Art | Timothy W. Tiedje | Property Master |
Art | S. Bruce Wineinger | Construction Coordinator |
Crew | John Agalsoff Jr. | Cableman |
Sound | Greg Agalsoff | Boom Operator |
Sound | Rickley W. Dumm | Sound Effects Editor |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Chris Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Mark Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Edward M. Steidele | Foley Artist |
Sound | Karen Baker Landers | First Assistant Sound Editor |
Sound | Dino DiMuro | Sound Effects Editor |
Sound | Mark Lanza | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Hoyt Yeatman | Visual Effects |
Visual Effects | Mark M. Pompian | Animation |
Crew | Gregory J. Barnett | Stunts |
Crew | William H. Burton Jr. | Stunts |
Crew | Erik Cord | Stunts |
Crew | Tim A. Davison | Stunts |
Crew | Cheryl Wheeler Duncan | Stunts |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Crew | Jeannie Epper | Stunts |
Crew | Sandra Lee Gimpel | Stunts |
Crew | Harold Jones | Stunts |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Crew | Bill McIntosh | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Crew | Noon Orsatti | Stunts |
Crew | Charlie Picerni | Stunt Coordinator |
Crew | Steve Picerni | Stunts |
Crew | Chad Randall | Stunts |
Crew | John Robotham | Stunts |
Crew | Philip Romano | Stunts |
Crew | Sammy Thurman | Stunts |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Crew | Kenny Bates | Stunts |
Crew | Leslie Hoffman | Stunt Double |
Crew | Tommy J. Huff | Stunts |
Crew | Jason White | Stunts |
Lighting | Mike Amorelli | Assistant Chief Lighting Technician |
Camera | Craig Asato | Second Assistant Camera |
Camera | Charles John Bukey | Best Boy Grip |
Crew | Richmond G. Cogswell | Video Assist Operator |
Lighting | Kevin Kelley | Chief Lighting Technician |
Camera | David L. Parrish | First Assistant Camera |
Camera | Ron Phillips | Still Photographer |
Camera | Scott M. Robinson | Key Grip |
Lighting | Bill Silic | Gaffer |
Lighting | Bill Silic | Chief Lighting Technician |
Camera | Tama Takahashi | First Assistant Camera |
Camera | John Wagner | Second Assistant Camera |
Camera | Kurt Young | Dolly Grip |
Camera | Kirk Bales | Assistant Camera |
Camera | William Coss | First Assistant Camera |
Lighting | Albert Hood | Electrician |
Camera | Ann Lukacs | Assistant Camera |
Camera | Randy Nolen | Steadicam Operator |
Visual Effects | Ralph Eggleston | Animation |
Visual Effects | Tony Fucile | Animation |
Visual Effects | Bill Kroyer | Animation |
Visual Effects | Bob Scott | Animation |
Visual Effects | Dennis Venizelos | Animation |
Visual Effects | Dave Woodman | Animation |
Production | Juel Bestrop | Casting Assistant |
Production | Franklyn Warren | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Mari Grimaud | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Eddie Marks | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Cheryl Beasley Blackwell | Set Costumer |
Editing | Kathryn Camp | Assistant Editor |
Editing | Carlyn Montes De Oca | Assistant Editor |
Production | Thomas J. Busch | Location Manager |
Production | Stephen Andrzejewski | Assistant Location Manager |
Production | Robert C. Decker | Location Manager |
Sound | Angelo Badalamenti | Orchestrator |
Sound | Andrew Barrett | Orchestrator |
Sound | Robert Fernandez | Scoring Mixer |
Sound | Charles Samek | Orchestrator |
Sound | Franklin Jones Jr. | Scoring Mixer |
Sound | Shirley Walker | Conductor |
Crew | Dan Marrow | Transportation Coordinator |
Crew | Eileen Peterson | Unit Publicist |